IARU VHF 145 MHZ CONTEST

Kolejne zawody w paśmie 2 metrowym w tym roku zostały zaliczone. Wystartowaliśmy tak jak ostatnio na “pięćdziesiątce” z kwadratu JN99LN jednak tym razem dachem nad głową był zmontowany na szybko namiot, a więc wrażenia jak na “Polnych Dniach”. Na szczęście pogoda, pomimo, że na początku postraszyła, okazała się łaskawa. Z wyjątkiem półgodzinnej ulewy, którą przeczekaliśmy na kwaterze, było nawet przyjemnie.

Dwa w pełni załadowane samochody świadczą o tym ile sprzętu było do zabrania. Anteną była konstrukcja Marka SP2NNO, nad którą pracował kilka ostatnich miesięcy. Zestaw 4 x 5 elementów. Poniżej pomiar wykonany analizatorem po ustawieniu anten:

Do tego opisane wcześniej na stronie LNA, a także wzmacniacz QRO LDMOS po raz drugi sprawdzony w warunkach polowych. Dwa transceivery do pracy przygotował Sebastian SP9TDA dorabiając odpowiednie akcesoria w celu połączenia z LNA. W zawodach sprawdziliśmy oba radia i oba się sprawdziły. Krzysztof SQ9NIU zajął się przygotowaniem rotora oraz jego sterowaniem, a wszystko ruszyło od pierwszego uruchomienia. Z całego spotkania został przygotowany film, który można obejrzeć poniżej lub bezpośrednio w serwisie youtube.

Jak zwykle do domów wracaliśmy bogatsi o kolejne doświadczenia oraz z głowami pełnymi pomysłów, które na pewno sprawdzimy w przyszłości. Do usłyszenia w następnych zawodach!

73! SN9AT

Ten wpis został opublikowany w kategorii Contest. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.